Ma olen ametlikult ülekaaluline

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Sest nii ütles mulle tehtud kehaanalüüs. Jah, ma olen ametlikult ülekaaluline.

 

Mitte, et see üleöö oleks juhtunud – juhtub see ikka nii, et ah paar kilo – eks selle koroona ajal on vähe liigutud ka ja siis veel paar kilo – talvel niikuinii vähem liikumist ja siis veel paar kilo, sest tööl oli jube stressirohke aeg. Ja siis, kuna niikuinii on pekkis, siis sööks veel mõnuga.

Ühesõnaga olen ma suutnud ca 8 kuuga juurde võtta 8 kilo. Eks ma proovisin siin ise ka kõike mittetoimivat – veepäevi ja teha trenni kuni surnuks pikali maha kukun (mäletate, kuidas Bridget Jones trenni tegi :D). No ei toimi ja nagu suurt inspiratsiooni ka ei tekkinud. Kes mind ikka näeb: Inimeste seas niikuinii väga ei käi (mingis teises ajas lugejatele – meil siin on üle aasta koroona möllanud ja istume kodus ja kerkime nagu kakud) ja jalutamisedressid venivad ka täitsa okeilt.

 

Aga mingi hetk enam ei ole okei ja kuulasin mina oma head sõbrannat, kes arvas, et telkide kandmiseni on veel aega ja tasub teha kehaanalüüs. Tema sai teada, et hull polegi nii hull ja hullu on võimalik tagasi pöörata.

Läksin minagi, siis oma keha analüüsima ja vaatamata sellele, et ma sain teada, et jah, ma kaalun 6,6 kilo rohkem kui vaja (minu enda arvestuste järgi oli see 8 kilo) ja siseorganite vahel on rasva  1,2 kilo ülearu ja lihaseid pole ollagi, sain ma täiega inspiratsioonilaksu. Ja pealegi oli ka häid uudiseid – vedelikukogus oli hea ja kõik luud-kondid olid ka olemas 😀

Ja treener ütles, et kõike saab muuta ja muutust näeb juba 2-3 nädalaga.

 

Ma ei tea, kas kõigile on vaja sellist negatiivset tõehetke, mis sõna otsese mõttes liigutama paneb, aga mulle oli vaja. Kui Sa oled aastate järgi 41-aastane, aga su keha tunneb, et oled 42-aastane, siis se ole okei.

Suure õhinaga lasin endale ka toitmiskava kokku panna. Järgin seda suht okeilt juba teist nädalat ja kuigi kaalunumbrid ei liiu vastavalt ootustele, olen endiselt up to it.

Eile peaaegu oleksin lasknud minna – ampsasin juba kanaburgerist ja mõtlesin ringi – see pole seda väärt. 

Igal juhul – kehaanalüüs, mida on võimalik isegi 2 EURiga teha (kui tulemust ise lugeda oskad), tasub teha. Uskuda või mitte, igaühe enda asi – minul igatahes ei olnud põhjust vaielda – väikseks jäänud teksad, peegelpilt ja kehaanaküüs oleks nagu kokku leppinud  – ma olen veits nagu paks.

 

evelin ikka ise oma +6,6 kiloga