Minu ootamise list

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Te teate küll seda, kui oled kooli juures, ootad last, kellega oli kokkulepe, et kell pool kolm võtad ta peale ja isegi kui sa oled temaga saanud veel 15 minutit enne kooli juurde jõudmist rääkida, ta enam telefoni vastu ei võta, või on laps trennis kuskil, kust vahepeal koju ei ole mõtet sõita. Ühesõnaga on vaja oodata. Või kui sa oled Hiiumaa praami peal ja vaatamata lubadusele, et ma ei osta sealt sööklast ever again, oled oma seljanka sisse lahminud, aga no ikka on veel tund minna. Või oled lennujaamas (eriti Vilniuse lennujaamas, kus nagu peale lennukite muud põlege, või ei, tihti pole isegi lennukeid), lend on edasi lükatud ja muidugi lennukis või bussis või autos. Sellisteks olukordadeks tuleb valmistuda. Minul on läbi aegade tekkinud tegevused, mida ootamise ajal teha.

Jaajaa, arvasite ära

  1. nendest on filmid – aga, et filmi oleks hea vaadata kusiganes sa oled, tuleb see enne alla laadida – ei saa lootma jääda wifile või andmesidele.
  2. on kindlasti raamatud – selleks aga peab raamat kaasas olema. Minul on alati mõni raamat autos või käekotis.
  3. alternatiiv on raadio Kuku podcastid. Minu tavaline ootan-autos-kuni-trenn-lõpeb podcats on Tarkade klubi. Sellega on see hea, et arhiiv on suur ja alati jätkub kuulamist. Eriti magus on see, kui arvad mõne küsimuse ära kas enne tarku või nii, et targad ei arvagi. Seda viimast on mul vaid paar korda juhtnud, kuid ai see tunne on hea. Tarkade klubiga on mul üks blondilugu ka. Kuulasin mingi päev miskit arhiivist ja läks endal kuidagi hästi, paar küsimust arvasin ära ja paariga oli tunne, et ma tean seda vastust, aga ei saa keele pealt ära..kuni ma sain aru, et ma olin seda saadet juba kuulnud. 😀
  4. Nintendo – ma ei ole Nintendot veel ühelegi tööreisile võtnud, kuid olen laevasõidu ajal oma Animal Grossingu kaevamised ja kalapüügid mõnusasti ära toimetanud. Ma ei tea, kas see on objektiivselt väärtuslikult kulutatud aeg, aga peab see terve elu siis olema investeering? Vahel tahaks ju lihtsalt kulutada ka 🙂
  5. Quizup app – sisuliselt siis viktoriiniküsimuste app – ma olen aastaid seda appi kasutanud ja sealsete küsimustega aega veetnud ja ehk ka midagi uut teada saanud. Igal juhul on see siiani minu ajaviitekaaslane. Sellega üks väike lugu ka: üsna alguses, kui seda appi kasutama hakkasin ja teema oli Euroopa geograafia ja suhteliselt tihti, kas tuli vastuseks või oli vastuse variantide seas või küsimuse sisus mingi Euroopa jõgi „Danube“. No läbi küsimustele vastamise sain aru, et ongi mingi Danube jõgi, millest ma varem kuulnud ei olnud. Omaette nagu mõtisklesin, et huvitav kuidas selline oluline jõgi, millest ka nii palju küsimusi, minust terve elu mööda on läinud. Tegelt ju käisin geograafia tunnis ja veits nagu reisind ka ja. No ühel hetkel siis sain aru, et jutt käib Doonaust. Mis ikka blondiga teed.
  6. ootamise tegevus on teha tööd – ja see mulle tegelikult üldse ei meeldi – tihti pole pääsu, aga see tõesti nõuab eraldi enesemotivatsiooni. Aga nii mõnigi e-mail on saanud vastatud poolkäkras rooli taga (ikka seisvas autos).

Aga need ei ole ainsad ootamise tegevused, mida ju kasutada – kui mul oli sudokude ja ristsõnade periood, siis olid need mul igal pool kaasas ja oi kui kiiresti läheb ootamine sotsmeedias – ja kui mõttetult.

Aga, et on kevad ja ma olen tubli, siis unustan kõik eelneva ja kasutan aega hoopis sammude tegemiseks😊

 

No igatahes on võimalik passimise aega enda kasuks tööle panna. Täitsa ise!

evelin