Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Need hommikud… Olen terve elu vara ärkaja olnud, kuid täna ma ei räägi sellest, kuidas hea päeva alguse jaoks on kindlasti vaja ägata 4:30 või 5:00. On inimesi, kelle jaoks on see ulme. Pole vahet, mis kell sa äkad, palju tähtsam on see, kuidas ja missugusesse hommikusse sa ärkad.

Minu hommik algab köögis – köögis on kohvmasin, köögis on see aken, kust mulle meeldib välja vaadata ja köögis on kohvimasin teise tassi kohvi jaoks.

Väga tihti on köök ka see, kus on eelmise päeva nõude virn ja külmkappi panemata toidud. 

Vabalt võib olla põhjus selles, et külmkappi lihtsalt midagi ei mahu, samas süüa pole midagi – teate seda tunnet – seisad külmkapi uks lahti, kuni kapp piiksuma hakkab ja seal reaalselt pole „mitte midagi süüa“. Aga külmkapi lugu tuleb teine päev lähme tagasi hommikusse.

Elus parima leidmiseks tuleb leida oma – see, mis on Sinu parim. Ma olen ka kella-5-hommikute rutiini teinud, olen hommikul enne kukke ja koitu jooksmas käinud, olen kohe joonelt (kohvimasin siiski enne) hommikumantlis arvutisse läinud, et tööd teha. (Kunagi, kui kaugtööd veel väga ei harrastatud, olin enne 6 oma töö juures ukse taga kolkimas – kedagi lihtsalt nii vara veel ei olnud). Ja vaatamata sellele, et see on väga äge, kui sa kella 8ks oled juba ära vastanud 30 e-maili ja valmis kirjutanud uue initsiatiivi plaani, paar powerpointi valmis treinud (pidžaamas ja sassis peaga), ei ole see hommik ikka päris see, mille pärast me voodist tõuseme. 

Läbi aastate on parim hommik see, kui ma ärkan kodus esimesena, ma teen oma kohvi (ja peagi järgmise – see kohvitasside lugu tuleb ka – stay tuned), ma vean tugitooli akna alla ja olen. Olen oma mõtetega ja plaanidega, praegu käib sellega kaasas eraldi meelelahtutus – talisuplejate vaatamine. Vahel jõuan akna juurde koos esimeste „hulludega“ ja siis on talisuplejate esimene töö auk meres lahti teha ????. Ja kui ma olen oma esimese kohvi ära joonud, siis ma teen oma hommikused jooga harjutused. Neid harjutusi on vähe (loe väga vähe), aga tänu sellele ilmselt ma olengi juba peaaegu aasta neid suutnud teha. Kokku ca 7 minutit – see on aeg, mille ma leian ja see on motivatsioon, mille ma leian. Aga selle eelduseks on see, et ma olen hommikul esimene, ausalt mulle kohe ei meeldi see, et ma vehklen, kui teised selja tagant külmkappi käivad.

Selline hommik kõlab täitsa hästi onju? 

Aga mäletate neid pesemata nõusid –  ma ei tea, olen see lihtsalt mina, on see tähtkuju, tööga või lastega kaasaskäiv nähtus, aga mul kohe tiksub peas see värk, mis kogu aeg tegemata on. Ja kuna ma enamus aega kodus veedan just köögis, siis ma lihtsalt ei saa sellest kraanikausist mööda vaadata (külmkapist saab – ega see läbi ju ei paista). Nii otsustasin, et see väike asi, mida ma praegu oma hommikus muudan, on see, et ma eelmisel õhtul panen need nõud sinna nõudepesumasinasse ära. 

Teine asi, millele ma mõtlen eelmisel õhul või päeval – on kohvimasin. Et kohv on minu elus üks olulisemaid tegelasi, siis ma täiega ei salli seda, kui mind hommikul kööki tulles üllatab kohvimasina jackpot – teate küll – mul on tööjuures enamasti see sama õnn – otsas on oad, vesi, vaja loputuskast tühjaks valada, teha katlakivi eemaldus ja piimasüsteemi puhastus. Et minu kodune kohvimasin teatud „võitude“ puhul kohvi üldse teha ei lase, siis kögeleda seal masina juures ja oodata, mil ta omadega valmis saab – ei meeldi. Samas ei ole üldse rakse päeva jooksul muude tegemiste kõrval ka see masin ära teenindada.

Minu hommiku retsept

Koht, kuhu sa hommikul esimesena lähed, peaks olema selline, et sul on seal hea ja mõnus olla (minu jaoks = korras köök)

Kohvimasin (teekann, smuutimasin) ootab sind – on piisavalt ube, puhastused on tehtud ja kui sa oled enda jaoks eriti lahke, siis paned juba õhtul oma lemmiktassi lauale valmis (kellele kohv, kellele tee, kellele smuuti, aga palun jätke mulle mu kohv)

Sa võtad omale kasvõi mõned minutid, et olla endaga –mõelda, planeerida  – või veel parem üldse mitte mõelda. Mina seda ei oska, aga kui oskaks, siis mittemõtleks – lisa siia veel lõhnalamp ja see on parim hetk ever

7 Minutit joogat

4 asja – neli mitteniivägasuurt asja, aga minu jaoks teevad need hommiku! Tuleb see päev, milline ta tuleb, aga hommik on minuvääriline. Ja täitsa enda tehtud.