Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Teate küll seda, kui kell on 10minutipärastpanakse selver kinni ja homseks on vaja malli ja sirklit.

Mall ja sirkel on kodus olemas – no vähemalt on neid tükki paar saanud aegade jooksul osta. Otsida või osta? Olles läbi katsetanud need otsimisaktsioonid, et ta ju eab kuskil olema, olen ma eendunud, et on asju, mille puhul on mõistlikum uus osata. Ja, ma tean, kui keskkonnaebasõbralik see on ja kui raiskav, aga minu jaoks on ka aeg ja närvd, need mida on vaja säästa. Kiruda ja kulutada tund või tunde selle sirkli otsimisele lihtsalt ei ole seda väärt. Sirkel maksab umbes 2-4 eurot ja aeg millega ma seal selveri ära käin ei ole ka tunde vaid 30 min. Arvake, mis arvate, aga mina ostan. Sest minu peas on see mõistlikum. Ühel päeval, kui ma toimin, nii,e t ma tean täpselt, kus mul kõik need kokku ostetud mallid asuvad, siis ilmselt kirjutan selle jutu ümber, aga seniks, kui mu laste tubades on kastid, kus on asjad ja need kastid on mitteväiksed ja asju on mittevähe, siis ma ostan selle va malli.

Aga see aeg-raha-närvid balansseerimine viib mu järgmise dilemmani, mida ma aeg-ajalt oma peas pean. Paljud ilmselt kujutavad ette, milline on elu kahe lapsega, kelle kool on kodust kaugel, trennid toimuvad siin ja seal üle linna. Ja ikka on vaja viia-tuua. Et täna on taksomajandus tänu äppidele suhteliselt mugavaks tehtud, siis nii mõnigi kord, kui ma ise ei saa lapsi sõidutada, kasutame taksoappi. Ja ma olen ikka mõelnud ja juurelnud, et kust jookseb see tasakaalupunkt, et kas mul on mõtet sõita 15 min kooli, 15 min tagasi, koos kohmerdamisega läheb ära 45 min kuni tund. Või on targem lasta lapsel taksoga tulla ca 5 euri. Kui kallis on minu aeg – kas mu tund on kallim kui 5 euri? Aga kui auto seisab garaažis tühja see tund ja tiksub liisingut ja kindlustust ja üleüldse vananeb? Kas see kui ma selel tunni kulutan raamatulugemisele, on see väärt rohkem kui 5 euri? Võiks ju olla? 

Ja vot nii ma endalt küsingi ja tegelikult ma ei teagi vastust. Kui keegi on selle valemi välja mõelnud, kuidas oma tunni väärtust arvutada, siis vot ma olen küll tänulik. Lähen lastele trenni järgi või ei lähe?

Teeb seda takso või teen ise?